STRONA GŁÓWNA

KIEROWNICTWO
STRUKTURA ORGANIZACYJNA
WYDZIAŁY
STANOWISKO KIEROWANIA
OBSZAR DZIAŁANIA
WYPOSAŻENIE
KSRG
STATYSTYKA ROCZNA

OSTRZEŻENIA

HISTORIA
PRZYDATNE STRONY
KONTAKT


 
 

   AKTUALNOŚCI

26.02.2019 r.

Lębork - pożar dachu w budynku wielorodzinnym22 lutego 2019 r. w Lęborku przy ul Stryjewskiego doszło do pożaru dachu. Działania zastępów straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ewakuacji wszystkich lokatorów budynku i ugaszeniu pożaru. Dotarcie do źródła pożaru wymagało wykonania prac rozbiórkowych stropodachu o powierzchni ok. 20 m2, ratownicy przystąpili również do ewakuacji części mienia z lokalu zagrożonego pożarem.
W trakcie prowadzenia działań gaśniczych ratownicy wynieśli z mieszkań osiem butli gazowych 11 kg z gazem propan–butan.  Z budynku ewakuowano łącznie dwadzieścia dwie osoby w tym ośmioro dzieci. Żadna z osób znajdujących się w budynku i ewakuowanych nie została poszkodowana. 
W trakcie prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych na miejsce przybyli pracownicy pogotowia gazowego, którzy odcięli i zabezpieczyli nieużywane przyłącze gazowe gazu ziemnego do budynku.  Na miejsce działań przybył Burmistrz i Sekretarz Miasta oraz kierownik MOPS, którzy zabezpieczyli nocleg dla pogorzelców. W działaniach brało udział 9 zastępów Straży Pożarnej z JRG w Lęborku, OSP w Nowej Wsi Lęborskiej i OSP w Lęborku.Opracowanie: st. kpt. Piotr Krzemiński, Zdjęcia: Marcin Kapela/Dziennik Bałtycki.