STRONA GŁÓWNA
DANE TELEADRESOWE

KIEROWNICTWO
STRUKTURA ORGANIZACYJNA
WYDZIAŁY
STANOWISKO KIEROWANIA
OBSZAR DZIAŁANIA
WYPOSAŻENIE
KSRG
STATYSTYKA ROCZNA
ZAMÓWIENIA PUBLICZNE
OSTRZEŻENIA

HISTORIA
PRZYDATNE STRONY
ZWIEDZANIE KOMENDY
WNIOSKI DO POBRANIA

 
 

   AKTUALNOŚCI


11.12.2018 r.

ZAWALIŁ SIĘ BUDYNEK 


8 grudnia 2018 roku o godz. 22:38 dyżurny operacyjny stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Lęborku przyjął zgłoszenie o zawalanym dachu w byłym zakładzie produkcyjnym, wewnątrz którego mogą znajdować się poszkodowane osoby.
Zadysponowano 12 zastępów straży pożarnej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia kierujący działaniem ratowniczym stwierdził, że zawalaniu uległy ściany oraz cały dach w nieczynnym zakładzie produkcyjnym, osoba zgłaszająca potwierdza obecność inny osób wewnątrz budynku
04.12.2018 r.

JUŻ SĄ! - KONKURS KALENDARZOWY PSP 2019


Już są! – konkursy kalendarzowe PSP 2019

Informujemy, że komendant główny Państwowej Straży Pożarnej Szef Obrony Cywilnej Kraju gen. brygadier Leszek Suski ogłasza cztery konkursy kalendarzowe dla dzieci i młodzieży, które są umieszczone na odwrocie kalendarza plakatowego PSP na 2019 rok.

19.11.2018 r.

UROCZYSTA ZBIÓRKA Z OKAZJI 100.ROCZNICY ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI


16 listopada 2018 roku w jednostce ratowniczo – gaśniczej  na Jasieniu odbyła się uroczysta zbiórka z okazji 100. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

150 strażaków odebrało z rąk wicewojewody pomorskiego Mariusza Łuczyka oraz  pomorskiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Tomasza Komoszyńskiego awanse oraz nagrody finansowe.12.11.2018 r.

OBCHODY STULECIA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI11 listopada 2018 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lęborku odbyła się uroczysta zmiana służby w trakcie, której podniesiono flagę państwową na maszt.  Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Lęborku st. kpt. Dawid Główczewski uczestniczył  w mszy św., która odbyła się w Sanktuarium św. Jakuba Ap., następnie złożył kwiaty pod Obeliskiem Niepodległości na Skwerze Orła Białego. 


Czytaj całość>>


12.11.2018 r.

CYSTERNA W ROWIE


8 listopada 2018 roku o godz. 22:33 dyżurny operacyjny stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Lęborku przyjął zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na drodze krajowej nr 6 w miejscowości Leśnice.
Do zdarzenia zadysponowano 6 zastępów straży pożarnej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia kierujący działaniem ratowniczym stwierdził, że doszło do zdarzenia drogowego w wyniku, którego ciągnik siodłowy z cysterną wjechał do rowu i uderzył w płot prywatnej posesji.


Czytaj całość>>


09.11.2018 r.

POROZUMIENIE MSWIA I ZWIAZKÓW ZAWODOWYCH FUNKCJONARIUSZY
W czwartek (8 listopada br.) minister Joachim Brudziński i przedstawiciele strony społecznej podpisali porozumienie kończące akcję protestacyjną.

Czytaj całość>>


05.11.2018 r.

ROWERZYSTA WPADŁ DO KANAŁU PORTOWEGO W ŁEBIE


4 listopada 2018 roku o godz. 10.43 dyżurny operacyjny stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Lęborku przyjął zgłoszenie o mężczyźnie, który na rowerze wjechał do kanału portowego w Łebie.
Do zdarzenia zadysponowano 5 zastępów straży pożarnej w tym specjalistyczną grupę ratownictwa wodno-nurkowego z Ustki. Ratownicy wyposażeni w ubranie do pracy w wodzie i zabezpieczeni linkami ratowniczymi przy użyciu bosaka strażackiego ciężkiego odszukali i wyciągnęli mężczyznę spod wody przed przybyciem grupy ratownictwa wodno-nurkowego. Przystąpiono do reanimacji poszkodowanego zgodnie z procedurą KPP. Osoba poszkodowana, wychłodzona po 40 minutach resuscytacji odzyskała oznaki krążenia i przetransportowana do lęborskiego szpitala.

Opracowanie: st. kpt. Piotr Krzemiński.


31.10.2018 r.

ĆWICZENIA RATOWNICZO-GAŚNICZE „ POŻAR 2018”
27 października 2018 roku na terenie nadleśnictwa Cewice odbyły się powiatowe ćwiczenia ratownicze pod kryptonimem „Pożar 2018”.
Na ćwiczenia zostały zadysponowane siły i środki krajowego systemu ratowniczo – gaśniczego z terenu powiatu lęborskiego funkcjonujące w ramach Wojewódzkiego Odwodu Operacyjnego pluton „Pożar”.
26.10.2018 r.

ĆWICZENIA RATOWNICZE "STAROGARD - 2018"
24 października 2018 roku na terenie powiatu starogardzkiego odbyły się wojewódzkie ćwiczenia ratownicze pod kryptonimem „STAROGARD – 2018”.  


17.10.2018 r.

DOTACJE DLA STRAŻY POŻARNEJ
16 października 2018 roku w Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim nabryg. Tomasz Komoszyński, pomorski komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej podsumował wydatkowanie środków finansowych pozyskanych na funkcjonowanie straży pożarnej w województwie pomorskim.

12.10.2018 r.

CZUJKA NA STRAŻY TWOJEGO BEZPIECZEŃSTWA!


„Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!”, to ogólnopolska kampania edukacyjno-informacyjna na temat zagrożeń związanych z możliwością powstania pożarów w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych oraz zatruciem tlenkiem węgla.

04.10.2018 r.

POŻAR BUDYNKU WIELORODZINNEGO 
1 października 2018 r. o godz. 01.46 do stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Lęborku wpłynęło zgłoszenie o pożarze piwnicy w budynku wielorodzinnym zlokalizowanego w Lęborku. Po dojeździe pierwszych zastępów straży pożarnej okazało się, że pożarem objęte jest pomieszczenie piwniczne oraz drewniana klatka schodowa wewnątrz budynku. Ratownicy natychmiast przystąpili do gaszenia palącego się pomieszczenia oraz drewnianej klatki schodowej.


 


28.09.2018 r.

"GRUSZKA" NA DRODZE 
26 września 2018 roku o godz. 7: 29 dyżurny operacyjny stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Lęborku przyjął zgłoszenie o przewróconym samochodzie ciężarowym, w którym zakleszczony jest kierowca.


Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się, że samochód ciężarowy służący do przewozu betonu przewrócił się i uderzył kabiną w skarpę.

 


26.09.2018 r.

LIST MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI DO FUNKCJONARIUSZEK I FUNKCJONARIUSZY

pdfList ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachima Brudzińskiego do funkcjonariuszek i funkcjonariuszy.


26.09.2018 r.

WOJEWÓDZKIE ZAWODY SPORTOWO - POŻARNICZE OCHOTNICZYCH STRAŻY POŻARNYCH23 wrzesnia 2018 roku w Gniewinie odbyły się V Wojewódzkie Zawody Sportowo – Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych województwa pomorskiego.
Meldunek o rozpocęciu zawodów przyjął prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP druh Zygmunt Tomczonek. Następnie miało miejsce uroczyste podniesienie flagi oraz odegranie hymnu Rzeczypospolitej Polskiej.


 


24.09.2018 r.

NAGRODY DLA FUNKCJONARIUSZY 21 sierpnia 2018 roku w siedzibie Komendy Wojewódzkiej PSP w Gdańsku odbyła się uroczysta zbiórka. Podczas uroczystości wręczono nagrodę jubileuszową za 25 lat pracy/służby, wyróżnienia za wybitne osiągnięcia sportowe oraz godne i wzorowe wypełnianie obowiązków służbowych. Nagrody dla funkcjonariuszy zostały przyznane przez komendanta głównego PSP - gen. bryg. Leszka Suskiego oraz pomorskiego komendanta wojewódzkiego PSP – nadbryg. Tomasza Komoszyńskiego.


 
Czytaj całość>>

06.09.2018 r.

POWIERZENIE PEŁNIENIA OBOWIĄZKÓW ZASTĘPCY KOMENDANTA POWIATOWEGO PSP W LĘBORKU


5 września 2018 r. pomorski komendant wojewódzki PSP nadbryg. Tomasz Komoszyński powierzył st. kpt. Dawidowi Główczeskiemu pełnienie obowiązków zastępcy komendanta powiatowego PSP w Lęborku
 

Zdjęcie: Sławomir Nagalski


06.09.2018 r.

SPRZĘT DLA OCHOTNICZYCH STRAŻY POŻARNYCH POWIATU LĘBORSKIEGOJednostki ochotniczych straży pożarnych powiatu lęborskiego otrzymały sprzęt zakupiony przez gminy ze środków  Funduszu Sprawiedliwości.

W przekazaniu sprzętu udział wziął mł. bryg. Adam Wiczkowski Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Lęborku
oraz st. kpt. Piotr Krzemiński Dowódca Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej.

 06.09.2018 r.

UTONIĘCIE W ŁEBIE 5 września 2018 r. o godz. 00.12 do Stanowiska kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Lęborku wpłynęło zgłoszenie od dyżurnego Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa z prośbą o pomoc w poszukiwaniu 3 osób zaginionych w morzu w rejonie falochronu „Portu Łeba”. Na miejsce zdarzenia skierowanych zostało 8 zastępów straży pożarnej z terenu powiatu lęborskiego w tym Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno-Nurkowego z Gdańska. 
05.09.2018 r.

WOJEWÓDZKA INAUGURACJA PROJEKTU „UCZĘ SIĘ BEZPIECZEŃSTWA”


4 września 2018 roku w Szkole Podstawowej w Kaliskach Kościerskich odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych, połączone z uroczystym otwarciem sali gimnastycznej. W trakcie uroczystości zastępca komendanta wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Ewa Pachura wraz z wicewojewodą pomorskim Mariuszem Łuczykiem zainaugurowali III edycję wojewódzkiego projektu edukacyjnego pn. „Uczę się bezpieczeństwa”, którego twórcami są funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.05.09.2018 r.

RUSZA KONKURS „AKTYWNY SENIOR TO BEZPIECZNY SENIOR”


Osoby starsze bardzo często są narażone na działania ze strony przestępców i oszustów. Dlatego MSWiA ogłosiło konkurs „Aktywny senior to bezpieczny senior”, którego celem jest zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo seniorów, w szczególności w zakresie reagowania na zagrożenia.

04.09.2018 r.

ZLOT ZHP "GDAŃSK 2018" - FILM


W dniach 6 – 16 sierpnia 2018 roku na terenie Wyspy Sobieszewskiej w Gdańsku odbył się Zlot z okazji 100 – lecia ZHP „Gdańsk 2018”. Wydarzenie przyciągnęło około 13 000 harcerzy z Polski i z zagranicy.27.08.2018 r.

INTENSYWNE OPADY DESZCZU W POWIECIE LĘBORSKIM 


24 sierpnia 2018 r. w miejscowości Lędziechowo woda spływająca z pola wdarła się na prywatne posesje zagrażając budynkom jednorodzinnych. Przelewająca się woda przez jezdnię naniosła warstwę ziemi i błota na jezdnię na długości ok.200 m oraz torowisko na długości 200 m. zapiaszczając je powyżej wysokości torów kolejowych, następne 100 m. zostało zalane wodą. Ruch drogowy i kolejowy został wstrzymany.
20.08.2018 r.

POŻAR OBORY I CHLEWNI W ŁEBIENIU 17 sierpnia 2018 r. o godz. 14.10 dyżurny operacyjny stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Lęborku przyjął zgłoszenie o pożarze obory w miejscowości Łebień.
Do działań zadysponowano 18 zastępów straży pożarnej. Po przybyciu na miejsce kierujący działaniem ratowniczym stwierdził, że pożarem w pełni rozwiniętym objęta jest obora i chlewnia. 
16.08.2018 r.

ZLOT Z OKAZJI 100-LECIA ZHP „GDAŃSK 2018”


W dniach 6-16 sierpnia 2018 r. na terenie Wyspy Sobieszewskiej w Gdańsku odbył się Zlot z okazji 100-lecia ZHP „Gdańsk 2018”. Wydarzenie przyciągnęło około 13 000 harcerzy z Polski i z zagranicy. Zakwaterowanie takiej liczby osób na niezurbanizowanym terenie Wyspy Sobieszewskiej wymagało wielomiesięcznych prac przygotowawczych. Pion kontrolno-rozpoznawczy Komendy Miejskiej PSP w Gdańsku już od kwietnia 2016 r. na bieżąco współpracował z organizatorami imprezy uczestnicząc w licznych naradach oraz spotkaniach koordynacyjnych. Mając na względzie bezpieczeństwo harcerzy, siły Państwowej Straży Pożarnej aktywnie włączyły się w zabezpieczenie tego wydarzenia.14.08.2018 r.

ROCZNICA NAWAŁNICY
Nawałnica, która przetoczyła się przez teren kraju w nocy z 11 na 12 sierpnia 2017 roku wyrządziła wiele szkód.14.08.2018 r.

WIZYTA PANA PREZYDENTA
W piątek, 10 sierpnia, Prezydent RP Pan Andrzej Duda wizytował teren Zlotu 100-lecia ZHP „Gdańsk 2018”, który w dniach 06-16 sierpnia odbywa się w Gdańsku na Wyspie Sobieszewskiej.

09.08.2018 r.

WIZYTA PREMIERA W OBOZOWISKU PODCZAS OGÓLNOPOLSKIEGO ZLOTU ZHP8 sierpnia 2018 roku, podczas wizyty na Ogólnopolskim Zlocie ZHP, obozowisko pomorskich strażaków odwiedził premier Mateusz Morawiecki. Podczas spotkania premier zapoznał się z zadaniami, które są realizowane podczas imprezy przez funkcjonariuszy. Na koniec premier Mateusz Morawiecki podziękował strażakom za pełnioną służbę i zabezpieczenie imprezy.7

09.08.2018 r.

OGÓLNOPOLSKI ZLOT HARCERZY7 sierpnia 2018 roku na Wyspie Sobieszewskiej oficjalnie rozpoczął się Ogólnopolski Zlot Harcerzy, który potrwa do 16 sierpnia. W harcerskiej imprezie udział może wziąć 12 tysięcy druhów. Nad ich bezpieczeństwem czuwają pomorscy strażacy.


26.07.2018 r.

POŻAR BUDYNKU MAGAZYNOWO - GOSPODARCZEGO W ŁEBIE  W dniu 26 lipca 2018 roku o godzinie 2.35 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Lęborku wpłynęło zgłoszenie o pożarze pojazdu elektrycznego typu melex w Łebie. Po przybyciu na miejsce zdarzenie okazało się, że pożarem objęty był budynek magazynowo-gospodarczy.W bezpośrednim oddziaływaniu pożaru znajdowały się domki letniskowe, które zlokalizowane były w odległości ok. 3m od ogniska pożaru oraz koparko-ładowarka. Działania łącznie trwały ponad 9 godzin, do działaniach skierowano 14 zastępów straży pożarnej. 

26.07.2018 r.

ŚMIERĆ W PŁOMIENIACH W dniu 24 lipca 2018 roku o godzinie 21.25 wpłynęło zgłoszenie o pożarze domku letniskowego w Łebie. Po przyjeździe pierwszych zastępów pożarem objęty był cały budynek letniskowy konstrukcji drewnianej. W wyniku pożaru zagrożone były budynki letniskowe oraz samochody osobowe. Działania ratowników po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia polegały na podaniu dwóch prądów wody w natarciu na palący budynek oraz prąd wody w obronie.16.07.2018 r.

XXXV MIĘDZYNARODOWE MISTRZOSTWA POLSKI W SPORCIE POŻARNICZYM10 – 13 lipca 2018 roku przeprowadzono jubileuszowe XXXV Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Sporcie Pożarniczym.
12.07.2018 r.

ZDERZENIE AUTOBUSU SZYNOWEGO Z SAMOCHODEM OSOBOWYM  10 lipca 2018 r. o godz. 9.44 dyżurny operacyjny stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Lęborku przyjął zgłoszenie o wypadku autobusu szynowego z pojazdem osobowym w miejscowości Nowa Wieś Lęborska. Do działań zadysponowano 4 zastępy straży pożarnej. Po przybyciu na miejsce kierujący działaniem ratowniczym stwierdził, że na niestrzeżonym przejeździe kolejowym doszło do zderzenia autobusu szynowego relacji Łeba-Lębork z samochodem osobowym.Czytaj całość>>


06.07.2018 r.

WYPADEK SAMOCHODU OSOBOWEGO  

3 lipca 2018 r. o godz. 16.11 dyżurny operacyjny stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Lęborku przyjął zgłoszenie o wypadku samochodu osobowego w miejscowości Czarnówko. Do działań zadysponowano 3 zastępy straży pożarnej. Po przybyciu na miejsce kierujący działaniem ratowniczym stwierdził, że samochód osobowy dachował i znajduje się na poboczu drogi. Pojazdem podróżowały dwie osoby, z czego jedna jest uwięziona w pojeździe. Działania ratowników PSP polegały na wykonaniu dostępu do osoby poszkodowanej za pomocą urządzeń hydraulicznych, ewakuacji na zewnątrz pojazdu i przekazaniu zespołowi ZRM. 


Czytaj całość>>


06.07.2018 r.

KW PSP GDAŃSK - OTWARCIE WSPINALNI W GDAŃSKUPodczas wizyty sekretarza stanu w MSWiA Jarosława Zielińskiego na terenie Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 2 w Gdańsku odbyło sie otwarcie obiektu wspinalni.


05.07.2018 r.

STARGARD - POTRZEBNA POMOC DLA STRAŻAKA KP PSPPotrzebna pomoc dla strażaka KP PSP Stargard.

27.06.2018 r.

XII OGÓLNOPOLSKA PIESZA PIELGRZYMKA STRAŻAKÓW I ICH RODZIN NA JASNĄ GÓRĘ


26.06.2018 r.

RODZINNY PIKNIK STRAŻACKI Z OKAZJI DNIA DZIECKA ORAZ MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO W SPORCIE POŻARNICZYM W 100. ROCZNICĘ ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

9 czerwca 2018 roku na terenie Nadraduńskiego Centrum Turystyczno – Rekreacyjnego w gminie Stężyca odbył się „Rodzinny Piknik Strażacki z okazji Dnia Dziecka oraz Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w Sporcie Pożarniczym w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości”.
W wydarzeniu wzięli udział funckjonariusze, pracownicy cywilni oraz mieszkańcy gminy Stężyca. Z okazji Dnia Dziecka Państwowa Straż Pożarna wspólnie z gminą Stężyca zorganizowała wiele atrakcji.

Czytaj całość>>


18.06.2018 r.

Powiatowe Zawody Sportowo - Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn PożarniczychW dniu 16 czerwca 2018 r. przeprowadzono w Łebieniu Powiatowe Zawody Sportowo  Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.  W zawodach wzięło udział 8 drużyn chłopięcych MDP  oraz 2 drużyny dziewczęce MDP.
Czytaj całość>>


01.06.2018 r.

Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w Sporcie Pożarniczym. Rodzinny Piknik Strażacki z Okazji Dnia Dziecka - Sobota 9 czerwca 2018 r. w Stężycy

30.05.2018 r.

RODO - KLAUZULA INFORMACYJNA 

KLAUZULA INFORMACYJNA

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2, art. 14 ust. 1 i 2 ogólnego Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r.w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informuję,


Czytaj całość>>


30.05.2018 r.

Pożegnanie ze służbą Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Lęborku


29 maja 2018 r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lęborku odbył się uroczysty apel z okazji pożegnania ze służbą Zastępcy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Lęborku st. bryg. Jerzego Nikitiuk. 
26.05.2018 r.

Narada służb w województwie pomorskim

24 maja 2018 roku w Sopocie w Europejski Dzień Straży Granicznej i Przybrzeżnej odbyła się konferencja poświęcona bezpieczeństwu.

W spotkaniu obok szefa MSWiA Joachima Brudzińskiego wzięli udział: wiceminister Renata Szczęch, Fabrice Leggeri, dyrektor agencji Frontex, a także przedstawiciele Komisji Europejskiej, Państwowej Straży Pożarnej, Policji, straży granicznych i przybrzeżnych z państw członkowskich Unii Europejskiej oraz eksperci z organizacji międzynarodowych.

Czytaj całość>>


25.05.2018 r.

POWIATOWE OBCHODY DNIA STRAŻAKA W 100. ROCZNICĘ ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI


23 maja 2018 roku na „Placu Pokoju” w Lęborku odbył się uroczysty apel z okazji Powiatowych Obchodów Dnia Strażaka w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. 

W uroczystości udział wzięli: st. bryg. Piotr Socha – zastępca Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, Alicja Zajączkowska - Radna Sejmiku Województwa Pomorskiego, Pani Teresa Ossowska-Szara – Starosta powiatu lęborskiego, Pani Elżbieta Godderis – Wicestarosta powiatu lęborskiego

18.05.2018 r.

Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka w 100. Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości

14 maja 2018 roku Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się odprawa z kadrą kierowniczą służb mundurowych. W spotkaniu obok sekretarza stanu w MSWiA Jarosława Zielińskiego wzięli udział: komendant główny PSP gen. brygadier Leszek Suski, zastępca komendanta głównego Policji nadinsp. Jan Lach, zastępca komendanta Głównego Straży Granicznej st. bryg. SG Jacek Bajger.

Po spotkaniu w Gdańsku odbyły się
Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka w Gdańsku w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.
03.05.2018 r.

Życzenia Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej z okazji Dnia Strażaka 

pdfList Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej Czytaj całość>>


04.05.2018 r.

Życzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Joachima Brudzińskiego
z okazji Dnia Strażaka


pdfŻyczenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Joachima BrudzińskiegoCzytaj całość >>


04.05.2018 r.

Życzenia Wiceministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Jarosława Zielińskiego z okazji Dnia Strażaka
Czytaj całość >>
  

03.05.2018 r.

Życzenia Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej z okazji Dnia Strażaka 

pdfŻyczenia Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej

02.05.2018 r.

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej w Komendzie Powiatowej PSP w Lęborku    

W dniu 2 maja 2018 r. o godzinie 7.30 w Komendzie Powiatowej PSP w Lęborku odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej w trakcie zmiany służbowej w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej z udziałem pocztu sztandarowego i flagowego.  W uroczystościach udział wzięli Burmistrz Miasta Lęborka Pan Witold Namyślak, pełniący obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Lęborku - kom. Mariusz Mejer, funkcjonariusze Komendy Powiatowej PSP w Lęborku i pracownicy służby cywilnej. W trakcie uroczystości odczytany został okolicznościowy list Komendanta Głównego PSP z okazji dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.02.05.2018 r.

Wypadek w Nowej Wsi Lęborskiej    

1 maja 2018 roku o godz. 10.21 dyżurny operacyjny stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Lęborku przyjął zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze wojewódzkiej DW 214 w miejscowości Nowa Wieś Lęborska powiat lęborski.
Do zdarzenia zostało zadysponowano 8 zastępów straży pożarnej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia kierujący działaniem ratowniczym stwierdził, że doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych. W wyniku zdarzenia lekarz stwierdził zgon dwóch osób oraz trzy osoby zostały ranne w tym dwie ciężko.02.05.2018 r.

Pożar magazynu w Łebuni   

24 kwietnia 2018 roku o godz. 12.25 dyżurny operacyjny stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Lęborku przyjął zgłoszenie o palącym się magazynie rolniczym zlokalizowanej w miejscowości Łebunia powiat lęborski.
Do zdarzenia zostało zadysponowano 14 zastępów straży pożarnej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia kierujący działaniem ratowniczym stwierdził, że objętym pożarem jest 2/3 długości dachu budynku murowanego o wymiarach 20x16. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu prądów wody w obronie na obiekty sąsiadujące z budynkiem i natarciu na palący się obiekt. 

Czytaj całość>>

02.05.2018 r.


Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Lęborku informuje, że w dniu 04 maja 2018 r. (piątek) urząd będzie nieczynny.
 
Jednocześnie zawiadamiamy, iż dodatkowo urząd będzie czynny 12 maja 2018r. (sobota)  w godzinach 7:30 - 15: 30.


10.04.2018 r.

WIZYTA SEKRETARZA STANU W MSWIA W WOJEWÓDZTWIE POMORSKIM

6 kwietnia 2018 roku w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Chojnicach sekretarz stanu w  MSWiA Jarosław Zieliński oraz gen. brygadier Leszek Suski komendant główny Państwowej Straży Pożarnej spotkali się z przedstawicielami jednostek samorządu terytorialnego oraz ze strażakami.

Sekretarz Stanu w MSWiA przekazał promesy finansowe 11 przedstawicielom jednostek samorządu terytorialnego województwa pomorskiego. Kolejnym punktem wizyty było wręczenie odznaczeń, Dyplomów Komendanta Głównego PSP oraz przekazanie samochodu ratowniczo-gaśniczego ze Szkoły Podoficerskiej PSP z Bydgoszczy do Ochotniczej Straży Pożarnej w Rytlu.

Ostatnim punktem wizyty była narada kadry kierowniczej Państwowej Straży Pożarnej. W spotkaniu, podczas którego omówiono bieżące zadania realizowane w województwie, uczestniczyli również gen. brygadier Leszek Suski komendant główny PSP oraz wojewoda pomorski Dariusz Drelich.

Opracowanie: KW PSP w Gdańsku 


10.04.2018 r.

KAMPANIA SPOŁECZNA "STOP POŻAROM TRAW"  


W zeszłym roku w Polsce doszło do prawie 126 tys. pożarów, spośród których aż 38 tys. stanowiły pożary traw na łąkach i nieużytkach rolnych, w większości spowodowane wypalaniem traw. Dlatego właśnie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji wraz z Państwową Strażą  Pożarną zainaugurowały akcję „Stop pożarom traw”. 


10.04.2018 r.

PRAWIE 7 TYSIĘCY LITRÓW KRWI W AKCJI "SPOKREWNIENI SŁUŻBĄ" 


Funkcjonariusze służb podległych MSWiA i pracownicy cywilni służb oraz żołnierze i pracownicy cywilni Wojska Polskiego, w ogólnopolskiej zbiórce krwi trwającej cały marzec, oddali 6951 litrów krwi.  Akcja „SpoKREWnieni Służbą” odbywała się pod honorowym patronatem Joachima Brudzińskiego, ministra spraw wewnętrznych i administracji oraz Mariusza Błaszczaka, ministra obrony narodowej.
03.04.2018 r.

Podział dotacji celowych  


W dniu 27 marca 2018 r w Komendzie Powiatowej PSP w Lęborku odbyło się spotkanie przedstawicieli Ochotniczych Straży Pożarnych włączonych w struktury Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego w związku z przydziałem kwot dotacji celowych z budżetu państwa dla jednostek OSP. Na spotkaniu nastąpił podział środków według potrzeb zakupowych na 2018 rok.


30.03.2018 r.

ŻYCZENIA WIELKANOCNE POMORSKIEGO KOMENDANTA WOJEWÓDZKIEGO PSP

 

pdfŻyczenia Wielkanocne Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP30.03.2018 r.

ŻYCZENIA WIELKANOCNE KOMENDANTA POWIATOWEGO PSP W LĘBORKU

 23.03.2018 r.

Spotkanie Prezydenta w Brusach z wolontariuszami i przedstawicielami organizacji zaangażowanych w akcję likwidacji skutków nawałnicy 

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda spotkał się, 20 marca 2018 r. w Brusach, z wolontariuszami i przedstawicielami organizacji, zaangażowanych w akcję likwidacji skutków nawałnicy w województwie pomorskim i kujawsko-pomorskim w sierpniu 2017 r. W spotkaniu wzięło udział ponad 300 osób m.in.: strażacy, harcerze, żołnierze, leśnicy, członkowie różnych stowarzyszeń, instytucji i organizacji, osoby niezrzeszone oraz osoby duchowne, w tym przedstawiciele jednostek ochrony przeciwpożarowej powiatu lęborskiego. 
22.03.2018 r.

Wizyta dzieci w Straży Pożarnej   

W dniu 9 marca 2018 r. uczniowie Szkoły Podstawowej z Wicka oraz Maszewka uczestniczyli w zorganizowanym przez ZG OSP w Wicku wyjeździe do Komendy Powiatowej  PSP w Lęborku. Podczas wizyty funkcjonariusze KP PSP w Lęborku pokazali i omówili uczniom przygotowującym się do Turnieju Wiedzy Pożarniczej wyposażenie znajdujące się na pojazdach pożarniczych. W trakcie wizyty omówione zostały również zagadnienia związane z kampanią społeczną „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny”.

08.03.2018 r.

Dzień Kobiet   


Z okazji Dnia Kobiet pomorscy straży życzą Wszystkim Paniom dużo sukcesów, miłości i szczęscia. Aby Wasza codzienna praca była dostrzegana i doceniana, a uśmiech na Waszych twarzach pojawiał się codziennie, nie tylko w tym szczególnym dniu.


pdfŻyczenia pomorskiego komendanta wojewódzkiego PSP z okazji Dnia Kobiet05.03.2018 r.

Obchody Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych"  

1 marca 2018 r. przedstawiciel  Komendy Powiatowej PSP w Lęborku uczestniczył w oficjalnych obchodach Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W kościele p.w. Miłosierdzia Bożego odprawiona została Msza Św. z udziałem pocztu sztandarowego 1 Lęborskiego Batalionu Zmechanizowanego i pocztów organizacji oraz szkół. Po Mszy złożył wiązankę kwiatów pod tablicą poświęconą żołnierzom 5. Wileńskiej Brygady Armii Krajowej i innym bohaterom podziemia niepodległościowego, w tym rotmistrzowi Janowi Skorbowi.
02.03.2018 r.

"SpoKREWnieni służbą" - WSPÓLNA AKCJA MSWiA I MON W HOŁDZIE ŻOŁNIERZOM WYKLĘTYM


- W ubiegłym roku udało się nam zebrać 3 tys. 788 litrów krwi. Mam nadzieję, że w tej edycji, kiedy do funkcjonariuszy MSWiA dołączyli żołnierze, akcja przyniesie podobne efekty. Oddajemy w ten sposób hołd Żołnierzom Niezłomnym i pomagamy potrzebującym – powiedział Jarosław Zieliński, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji, inaugurując w czwartek ogólnopolską zbiórkę krwi „SpoKREWnieni służbą”.


01.03.2018 r.

Apel o pomoc dla strażaka  


Mazowiecki komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej zwraca się z uprzejmą prośbą o pomoc finansową dla funkcjonariusza Państwowej Straży Pożarnej pełniącego służbę w Wydziale Operacyjnym Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie mł. bryg. Michała Prokopowicza.

„Moi drodzy korzystając z uprzejmości Pana Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej gen. brygadiera Leszka Suskiego, który umożliwił mi dystrybucję tej wiadomości, kieruję do Was prośbę o pomoc Ewie - córce mojego przyjaciela z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 3 w Warszawie.

Ewa od samego początku nie miała łatwo. Ciąża musiała zostać rozwiązana przed terminem w związku z wadami wrodzonymi zagrażającymi jej życiu, zdiagnozowana u niej wada mózgu pod postacią drobnozakrętowości kory mózgowej, spowodowała, że cierpi na padaczkę lekooporną, wiotkość mięśni, wrodzone zwichnięcia i sztywności stawów, a to tylko część z długiej listy schorzeń, jakie musi unieść.

Walka o Ewę wymaga wielu godzin wieloprofilowej rehabilitacji, „góry” sprzętu. Jej Rodzice, Kasia i Tomek Raban cały swój czas poświęcają pragnąc zapewnić jej warunki do tego by po za swoim ciężarem mogła się czuć się jak mała księżniczka. Po za czasem, który poświęcają Ewie rodzice, potrzebne są też pieniądze –gwarant specjalistycznej opieki lekarzy, rehabilitantów, terapeutów i niezbędnego sprzętu. Ciągła intensywna opieka daje nam nadzieję na to, że utrzymując ciało Ewy w dobrej kondycji zabiegi, które teraz są dla nie jniedostępne ze względu na wiek postawią Ewę na nogi i zapewnią jej chociaż częściową samodzielność w przyszłości.

                To tylko cząstka tego co o tej trójce można powiedzieć, więcej o Ewie przeczytacie nawww.balaganewy.pllub nawww.facebook.com/balaganewy i można by tu jeszcze pisać i pisać, ludzie jak każdy z nas, z tą różnicą, że tragedia córki wpisała się na stałe w ich życie. Nie ulega wątpliwości, że jest im po prostu ciężko.

                Tu znajduję przestrzeń by pomóc. Jak co roku 1% swojego podatku możemy przekazywać na wybrany cel społeczny. Może to być jakaś lokalna organizacja non profit lub fundacja pożytku publicznego. Ewcia jest podopieczną Fundacji „Zdążyć z Pomocą” i każdy 1% odpowiednio zapisany w PIT (Numer KRS:00 00 03 79 04; Cel szczegółowy 1%:  18940 Raban Ewa), trafi na jej subkonto i zostanie w całości przekazany na jej rehabilitację i leczenie.

                Życie tej rodziny może być łatwiejsze dzięki nam. „

              
 

          


30.01.2018 r.

Zebrania sprawozdawcze Ochotniczych Straży Pożarnych 


Kadra kierownicza Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lęborku rozpoczęła wizyty w jednostkach Ochotniczych Straży Pożarnych powiatu lęborskiego połączone z
  udziałem w zebraniach sprawozdawczych. W trakcie spotkań poruszane są tematy dotyczące bieżącej działalności jednostek, sprzętu, pojazdów ratowniczo - gaśniczych oraz dotacji dla jednostek ochotniczych straży pożarnych.30.01.2018 r.

Zderzenie trzech pojazdów 

W dniu 26 stycznia 2018 r. na drodze DK nr 6 w miejscowości Pogorzelice doszło do zderzenia dwóch pojazdów osobowych oraz samochodu dostawczego. Działania Straży polegały na zabezpieczaniu miejsca zdarzenia, odłączaniu akumulatorów w pojazdach biorących udział w zdarzeniu i zakręceniu zaworów w butlach instalacji LPG. W wyniku zdarzenia siedem osób zostało poszkodowanych, ratownicy przystąpili do udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy, przeprowadzili sprawdzenie parametrów życiowych, badanie fizykalne, stabilizację odcinka szyjnego oraz uszkodzonych kończyn, założyli opatrunki osłaniające na rany.


30.01.2018 r.

Pożar budynku jednorodzinnego w Łebuni

W dniu 24 stycznia 2018 r. w miejscowości Łebunia doszło do pożaru konstrukcji dachowej w budynku jednorodzinnym. Ratownicy podali jeden prąd wody w natarciu na źródło ognia znajdujące się pomiędzy sufitem poddasza a kalenicą (strych) oraz prądy wody w obronie. Przeszukano wszystkie pomieszczenia w budynku, nie znaleziono osób poszkodowanych, wygaszono palenisko w kominku. Dokonano prace rozbiórkowe poszycia dachowego. Sprawdzono budynek na obecność gazów niebezpiecznych - zagrożenia nie stwierdzono. Dalsze działania prowadzone były pod kątem rozbiórki oraz dogaszania nadpalonej konstrukcji dachu i budynku. Usunięto składowane na strychu przedmioty30.01.2018 r.

Szkolenie z ratownictwa lodowego


Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej PSP w Lęborku przeprowadzili w dniach 22-24 stycznia 2018 r. szkolenie zmian służbowych w zakresie ratownictwa na terenie zalodzonych obszarów wodnych. W pierwszej kolejności strażacy z KP PSP w Lęborku uczestniczyli w szkoleniu organizowanym przez Ośrodek Szkolenia Komendy Wojewódzkiej PSP w Gdańsku z siedzibą w Słupsku. Zdobyta wiedza i umiejętności pozwoliła na przeprowadzenie doskonalenia zawodowego przez funkcjonariuszy KP PSP w Lęborku.30.01.2018 r.

Bezpieczne Ferie Zimowe W dniu 16 stycznia 2018 r. funkcjonariusz z Komendy Powiatowej PSP w Lęborku uczestniczył w Przedszkolu w Nowej Wsi Lęborskiej w ogólnopolskiej akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”. W ramach spotkania omówione zostały dzieciom zasady bezpieczeństwa w czasie ferii zimowych a w szczególności bezpieczeństwo na zalodzonych obszarach wodnych.28.12.2017 r.

Spotkanie Wigilijne 

22 grudnia 2017 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lęborku odbyło się wigilijne spotkanie Starosty Lęborskiego Pani Teresy Ossowskiej-Szarej, Proboszcza Parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Lęborku ks. Henrykiem Krenczkowskim oraz Komendantem Powiatowym PSP w Lęborku mł. bryg Adamem Wiczkowskim z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej PSP w Lęborku, pracownikami służby cywilnej oraz strażakami pełniącymi służbę w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej w Lęborku. Spotkanie było sposobnością do złożenia życzeń z okazji Świąt Bożego Narodzenia i tradycyjnego podzielenia się opłatkiem.21.12.2017 r.

ŻYCZENIA WIGILIJNE POMORSKIEGO KOMENDANTA WOJEWÓDZKIEGO PSP

 

21.12.2017 r.

ŻYCZENIA WIGILIJNE KOMENDANTA POWIATOWEGO PSP W LĘBORKU

 19.12.2017 r.

Ćwiczenia "ZIMA 2017" 

W dniu 14 grudnia 2017 r. na drodze publicznej w wyniku silnych opadów śniegu dochodzi do ugrzęźnięcia pojazdów osobowych. W pojazdach znajdują się podróżujący oczekujący na odśnieżenie drogi.  Niektórzy podróżujący zniecierpliwieni brakiem możliwości przejazdu i długim czasem oczekiwania na odśnieżenie drogi pozostawiają pojazdy na poboczu drogi i udają się na pieszo do najbliższej miejscowości, wchodzą na pokrywę lodową na zamarzniętym jeziorze. Jedna osoba wpada pod lód.Jest to scenariusz ćwiczeń krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego, w których uczestniczyły siły i środki powiatu lęborskiego
14.12.2017 r.

Przekazanie kalendarzy PSP dla szkół podstawowych i gimnazjów powiatu lęborskiego

Strażacy z  Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lęborku rozpoczęli wizyty w szkołach podstawowych i gimnazjach powiatu lęborskiego. Podczas spotkań z uczniami oraz gronem pedagogicznym przekazywane są kalendarze plakatowe PSP na 2018 rok oraz propagowane cztery konkursy kalendarzowe ogłoszone przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej dla dzieci i młodzieży, które umieszczone są na odwrocie kalendarza.
12.12.2017 r.

Szkolenie kierujących działaniem ratowniczym dla członków OSP (DOWÓDCÓW OSP) 


Druhowie z powiatu lęborskiego odbyli szkolenie dla kierujących działaniem ratowniczym wg wytycznych zawartych w „Zasadach organizacji szkoleń członków Ochotniczych Straży Pożarnych biorących bezpośredni udział w działaniach ratowniczych” zatwierdzonych przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej w dniu 17 listopada 2015 r.  Komisja Egzaminacyjna w składzie: Przewodniczący Komisji: st. bryg. Jerzy Nikitiuk oraz członkowie:  mł. bryg. Bogdan Madej, kpt. Marcin Elwart przeprowadzili w dniu 10 grudnia 2017 r. egzamin dla członków Ochotniczej Straży Pożarnej w Komendzie Powiatowej PSP w Lęborku. Wszyscy druhowie, którzy przystąpili do egzaminu zdali - gratulacje. 04.12.2017 r.

Nagroda Komendanta Głównego 


W dniu 1 grudnia 2017 r. Komendant Powiatowy PSP w Lęborku mł. bryg. Adam Wiczkowski wręczył nagrodę naczelnikowi wydziału operacyjno kontrolno - rozpoznawczego w Lęborku st. kpt. Piotrowi Krzemińskiemu. Nagroda została przyznana przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej gen. brygadiera Leszka Suskiego, w uznaniu za wzorowe wykonywanie zadań służbowych. 
01.12.2017 r.

Poświęcenie Figury Jezusa Chrystusa Naszego Króla i Pana

W niedzielę 26 listopada 2017 r. w święto Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, na skwerze przy kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski uroczyście poświęcona została Figura Jezusa Chrystusa Naszego Króla i Pana. Poświęcenia dokonał Ks. Biskup Toruński Wiesław Śmigiel. W uroczystościach uczestniczył przedstawiciel Komendy Powiatowej PSP w Lęborku st. bryg. Jerzy Nikitiuk.30.11.2017 r.

"CZAD TO PRAWDZIWY ZABÓJCA. POTRZEBUJE TYLKO JEDNEJ SZANSY"


27 listopada 2017 roku ruszyła druga edycja kampanii społecznej „Czad i ogień. Obudź czujność!” przygotowanej przez MSWiA. Słuchacze stacji radiowych, poprzez wzięcie udziału w konkursach organizowanych na antenach rozgłośni, będą mogli wygrać dualne czujniki czadu i dymu. Na potrzeby akcji MSWiA przygotowało specjalny spot dotyczący zagrożeń tlenkiem węgla i ogniem
23.11.2017 r.

Uroczysta zbiórka z okazji Narodowego Święta Niepodległości 


W Komendzie Powiatowej PSP w Lęborku obyła się uroczysta zbiórka z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Podczas uroczystości Komendant Powiatowy PSP w Lęborku mł. bryg. Adam Wiczkowski podziękował strażakom, pracownikom cywilnym Komendy Powiatowej PSP  za służbę oraz pogratulował wzorowej postawy podczas wypełniania obowiązków służbowych.17.11.2017 r.

„Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny” i program „Otwarta Firma” w Komendzie Powiatowej PSP w Lęborku 

W dniu 16 listopada 2017 r. w Komendzie Powiatowej PSP w Lęborku odbyło się spotkanie z młodzieżą ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Józefa Wybickiego w Lęborku
w ramach programu „Otwarta firma”. Program przeznaczony dla uczniów gimnazjum, którego realizacja polega na zorganizowaniu wycieczki do przedsiębiorstw funkcjonujących w najbliższej okolicy szkoły w ramach przedmiotu wiedza o społeczeństwie.

 Czytaj całość>>


14.11.2017 r.

Narodowe Święto Niepodległości 

14 listopada 2017 roku w jednostce ratowniczo – gaśniczej  na Jasieniu odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

131 strażaków odebrało z rąk wojewody pomorskiego Dariusza Drelicha i  pomorskiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Tomasza Komoszyńskiego awanse oraz nagrody finansowe.

Dwóch strażaków Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lęborku otrzymało awanse na wyższe stopnie w korpusie podoficerskim oraz jeden strażak został wyróżniony nagrodę finansową

 Czytaj całość>>


13.11.2017 r.

Narodowe Święto Niepodległości


W dniu 11 listopada 2017 r. delegacja Komendy Powiatowej  Państwowej Straży Pożarnej w Lęborku i poczet sztandarowy uczestniczyli w obchodach z okazji Narodowego Święta Niepodległości.


10.11.2017 r.

Z okazji Święta Niepodległości rusza Kampania Społeczna MSWiA promująca szacunek dla FLAGI RP i HYMNU RP 

- Przypadające 11 listopada Święto Niepodległości to dobry moment, by przypomnieć wszystkim o zasadach  prezentowania barw narodowych i poprawnego wykonywania Hymnu RP – powiedział Mariusz Błaszczak minister spraw wewnętrznych i administracji.

MSWiA opracowało miniprzewodnik  zawierający najważniejsze zasady dotyczące eksponowania polskiej flagi i bezbłędnego wykonywania Mazurka Dąbrowskiego.

 Czytaj całość>>


03.11.2017 r.

W HOŁDZIE ZMARŁYM 

W dniu 2 listopada 2017 r. obchodzonym w Kościele Katolickim jako Dzień Zaduszny Pan st. bryg. Tomasz Komoszyński - Pomorski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w asyście st. bryg. Piotra Socha oraz mł. bryg. Dariusza Żywickiego - Zastępców Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, uhonorował pamięć wszystkich zmarłych strażaków województwa pomorskiego.


 Czytaj całość>>31.10.2017 r.

Ćwiczenia Ratownicze "GNIEWINO 2017 "

10 października 2017 roku na terenie powiatu wejherowskiego odbyły się wojewódzkie ćwiczenia ratownicze pod kryptonimem „GNIEWINO 2017” organizowane przez Komendę Powiatową PSP w Lęborku i Wejherowie.

Na ćwiczenia zostały zadysponowane siły i środki krajowego systemu ratowniczo – gaśniczego, oraz centralnego odwodu operacyjnego województwa pomorskiego

 Czytaj całość>>


04.09.2017 r.

Wręczenie nagród XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży

Zakończyła się XIX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży pod hasłem „25 lat PSP – Profesjonalni, Sprawni, Pomocni”, którego organizatorem był Komendant Główny PSP. Laureatkami nagród Komendanta Głównego PSP zostały dwie uczennice Szkoły Podstawowej nr 8 w Lęborku. W kategorii szkół podstawowych klasy (I-III) trzecie miejsce zajęła Kinga Rucińska oraz wyróżnienie otrzymała Milena Słowik. 

 Czytaj całość>>04.09.2017 r.

Rocznica Wybuchu II Wojny Światowej 


W dniu 1 września 2017 r. z okazji rocznicy wybuchu II Wojny Światowej pod pomnikiem ku czci Pocztowców Gdańskich delegacja Komendy Powiatowej  Państwowej Straży Pożarnej w Lęborku złożyła kwiaty. 


 Czytaj całość>>
01.09.2017 r.

Autobus w rowie

W dniu 30.08.2017 r. doszło do wypadku drogowego autobusu na drodze wojewódzkiej DW 214 za miejscowością Białogarda w kierunku Łeby. Autobus z niewyjaśnionych przyczyn zjechał z jezdni i przewrócił się na bok. Autobusem podróżowało łącznie z kierowcą 16 osób. W wyniku zdarzenia 7 osób odniosło obrażenia, 3 osoby zostały odtransportowane do szpitala, 4 osobom udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy przez ratowników Straży Pożarnej oraz udzielono wsparcia psychicznego wszystkim podróżującym autobusem.

 Czytaj całość>>30.06.2017 r.

Pożar turbiny wiatrowej

W nocy z 29 na 30 czerwca 2017 płonęła należąca do PGE turbina wiatrowa w okolicy miejscowości Kopaniewo, w powiecie lęborskim. Na miejsce zdarzenia zadysponowano zastępy z JRG Lębork, OSP Łebień, OSP Wicko oraz oficera operacyjnego KP PSP Lębork. W chwili przybycia pierwszego zastępu pożar obejmował całą gondolę turbiny oraz część łopat wirnika.  Wysokość wieży (90m) oraz zagrożenie dla ratowników powodowane spadającymi elementami płonącej gondoli turbiny uniemożliwiły podjęcie działań gaśniczych.

22.06.2017 r.

Spotkania z Gronem Pedagogicznym Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Przerytem oraz Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Bukowinie


W dniach 14.06.2017 r. oraz 19.06.2017 r. w ramach współpracy jednostek organizacyjnych PSP z placówkami oświatowymi, na zaproszenie Dyrekcji oraz Grona Pedagogicznego Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Przerytem oraz Zespołu Szkolno - Prezdszkolnego w Bukowinie w Radach Pedagogicznych uczestniczył Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Lęborku mł. bryg. Adam Wiczkowski.  21.06.2017 r.

Powołanie Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Lęborku20 czerwca 2017 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lęborku, Pomorski Komendant Wojewódzki PSP st. bryg. Tomasz Komoszyński wręczył akt powołania na stanowisko Komendanta Powiatowego PSP w Lęborku mł. bryg. Adamowi Wiczkowskiemu. 


14.06.2017 r. 

Pomoc dzieciom poległych strażaków z BiałegostokuKoleżanki i Koledzy! Straciliśmy podczas służby w Białymstoku dwóch odważnych strażaków. Osierocili oni dwójkę małych dzieci.
14.06.2017 r.

Spotkanie z Gronem Pedagogicznym Szkoły Podstawowej w Szczenurzy


W dniu 13.06.2017 r. w ramach współpracy jednostek organizacyjnych PSP z placówkami oświatowymi, na zaproszenie Pani Dyrektor mgr Wioletty Malek oraz Grona Pedagogicznego Szkoły Podstawowej  w Szczenurzy  w Radzie Pedagogicznej uczestniczył przedstawiciel Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lęborku st. bryg. Jerzy Nikitiuk.  
09.06.2017 r.

Zderzenie trzech pojazdów.

W dniu 7 czerwca 2017 r. doszło do zderzenie dwóch samochodów osobowych oraz dostawczego na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej oraz powiatowej w miejscowości Garczegorze. Samochód uderzył w prawy bok drugiego pojazdu, spychając go na trzeci pojazd dostawczy znajdujący się na skrzyżowaniu. W wyniku tego zdarzenia, doszło do uwięziona osób w samochodzie osobowym (przytomny kierowca oraz nieprzytomna pasażerka). 19.05.2017 r.

Powiatowe Obchody Dnia Strażaka w Komendzie Powiatowej PSP w Lęborku.

W dniu 17 maja 2017 r. o godzinie 12.00 w Komendzie Powiatowej PSP w Lęborku  odbyły się Powiatowe Obchody Dnia Strażaka. Uroczystości swoją obecnością zaszczycili: st. bryg. Piotr Socha - Zastępca Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej, Komendanci Straży Pożarnych powiatów sąsiednich, Starosta Lęborski, Burmistrz Lęborka, Prezes Zarządu Powiatowego Związku OSP RP, przedstawiciele służb mundurowych, Dyrektor Zespołu Szkół im. Strażaków Polskich w Nowej Wsi Lęborskiej.19.05.2017 r.

Spotkanie z Gronem Pedagogicznym Spojecznego Językowego Gimnzjum w Lęborku


W dniu 16.05.2017 r. w ramach  współpracy jednostek organizacyjnych PSP z placówkami oświatowymi, na zaproszenie Pani Dyrektor  Ewy Magot oraz Grona Pedagogicznego Społecznego Gimnazjum Językowego w Lęborku w Radzie Pedagogicznej uczestniczył przedstawiciel Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej  w Lęborku bryg. Jerzy Nikitiuk. Na  spotkaniu omówiono metody zachowania bezpieczeństwa w życiu codziennym i  sytuacjach kryzysowych.  19.05.2017 r.

Spotkanie z dziećmi i nauczycielami w Szkole Podstawowej w Łebuni oraz Zespole Szkolno - Przedszkolnym "Rozwój Bukowiny" w Bukowinie.


W związku ze zbliżającym się okresem wakacyjnym ruszyła kampania Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji pod hasłem „Kręci mnie bezpieczeństwo”. Głównym celem akcji ministerstwa, którą zainaugurował minister Mariusz Błaszczak,  jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na kwestie związane z bezpieczeństwem.

19.05.2017 r.

Przekazanie samochodu w Łebuni.


W sobotę 22 kwietnia 2017 r. w Ochotniczej Straży Pożarnej w Łebuni nastąpiło uroczyste przekazanie pojazdu ratowniczo-gaśniczego na podwoziu Scania o oznaczeniu GCBA 3/24. Nowy pokazd ratowniczo - gaśniczy znacząco przyczyni się do dalszego rozwoju Jednostki OSP w Łebuni oraz do poprawy stanu bezpieczeństwa w gminie Cewice i powiecie lęborskim 

04.05.2017 r.

Dzień Strażaka 


pdfŻyczenia Komendanta Głównego PSP

pdfŻyczenia Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP04.05.2017 r.

Międzynarodowy Dzień Strażaka -Życzenia Ministra Mariusza Błaszczaka


Wszystkim Wam, strażakom życzę bezpiecznej służby i z szacunkiem dziękuję za każdy dzień – zwrócił się minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak do strażaków z okazji przypadającego 4 maja Międzynarodowego Dnia Strażaka. 

02.05.2017 r.

Życzenia Sekretarza Stanu w MSWiA z okazji Dnia StrażakaŻyczenia Sekretarza Stanu w MSWiA Pana Jarosława Zielińskiego z okazji Dnia Strażaka.
Czytaj całość >>


02.05.2017 r.

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej
 02 maja 2017 r. o godz. 11.00 na placu Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lęborku odbyła się uroczystość podniesienia flagi państwowej z okazji  Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.25.04.2017 r.

Wybuch kotła centalnego ogrzewania  


21 kwietnia 2017 roku o godz. 00:20 dyżurny operacyjny stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Lęborku przyjął zgłoszenie o wybuchu kotła centralnego ogrzewania w budynku wielorodzinnym w miejscowości Chocielewko.25.04.2017 r.

"25 LAT PSP - PROFESJONALNI, SPRAWNI, POMOCNI" 

20 kwietnia 2017 roku w Młodzieżowym Domu Kultury w Lęborku odbyło się rozstrzygnięcie eliminacji powiatowych XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży pod hasłem „25 lat PSP – Profesjonalni, Sprawni, Pomocni”. Spośród wielu prac plastycznych nadesłanych na konkurs zostały wytypowane i nagrodzone prace plastyczne, które wezmą udział w eliminacjach wojewódzkich.
25.04.2017 r.

Spotkanie z seniorami 


W dniu 19 kwietnia 2017 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lęborku odbyło się spotkanie z seniorami. Na spotkaniu omówione zostały zasady bezpiecznego zachowania się  w domu, postępowanie w trakcie pożarów i zatruć tlenkiem węgla. Poruszony również problem degradacji środowiska naturalnego, oraz zagrożeń jakie niesie za sobą wypalanie i pożary traw.
24.04.2017 r.

Zwiększenie środków finansowych dla OSP

W 2017 r. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przeznaczy dla
jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych ponad 124 mln zł. Oznacza to wzrost
kwoty dotacji z budżetu państwa o ponad 15 mln zł tylko w ciągu jednego roku
- powiedział w piątek w Sejmie wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński.
13.04.2017 r.

Życzenia Wielkanocne Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży PożarnejZ okazji Świąt Wielkanocnych życzę wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom cywilnym jednostek organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej, aby nadchodzące Święta Wielkanocne napełniły Wasze serca radością i nadzieją... 

 

12.04.2017 r.

Eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

W piątek 7 kwietnia 2017 r. w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Wicku odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej  „Młodzież Zapobiega Pożarom”. W Turnieju udział wzięła udział młodzież reprezentująca gminy powiatu lęborskiego (Cewice, Lębork, Nowa Wieś Lęborska, Wicko).
Młodzież  rywalizowała w trzech grupach: szkoły podstawowe (kl. IV-VI), gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. Uczestnicy wcześniej przeszli eliminacje gminne. Turniej składał się z dwóch części: części pisemnej i egzaminu ustnego.
10.04.2017 r.

Spotkanie z dziećmi i młodzieżą w Zespole Szkół im. TOW "Gryf Pomorski" w Redkowicach 

W związku z zwiększona liczbą pożarów spowodowanych wypalaniem traw, ruszyła kampania profilaktyczno-edukacyjna pod hasłem „Stop pożarom traw”, której patronuje Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. W związku z tym,rozpoczął się cykl spotkań z młodzieżą w wyznaczonych szkołach na terenie województwa pomorskiego. W dniu 6 kwietnia 2017 r. zostało przeprowadzone spotkanie z dziećmi i młodzieżą w  Zespole Szkół im. TOW „Gryf Pomorski” w Redkowicach.

 05.04.2017 r.

Apel o pomocW związku z poważnym wypadkiem komunikacyjnym syna funkcjonariusza Komendy Miejskiej PSP w Gdyni bryg. Mirosława Mendyki prosimy o wparcie finansowe na niezbędną, systematyczną rehabilitację.

05.04.2017 r.

Narada koordynacyjna w Nadleśnictwie Lębork

W dniu 31.03.2017 r. w naradzie koordynacyjnej w siedzibie Nadleśnictwa Lębork uczestniczył przedstawiciel Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lęborku bryg. Jerzy Nikitiuk.

Spotkanie dotyczyło zagadnień związanych z zagrożeniem pożarowym terenów leśnych oraz profilaktyki, szkodnictwa leśnego, współpracą instytucji i organów samorządowych w zwalczaniu zagrożeń.


04.04.2017 r.

Ćwiczenia w lęborskim szpitalu


W dniu 30.03.2017 r. odbyły się ćwiczenia w lęborskim szpitalu, których głównym celem było sprawdzenie organizacji i warunków ewakuacji poszczególnych oddziałów znajdujących się w budynku szpitala. W ćwiczeniach brały udział zastępy JRG Lębork oraz OSP Nowa Wieś Lęborska i OSP Lębork.
29.03.2017 r.

Spotkanie z Gronem Pedagogicznym Zespołu Szkół w Łebie


W dniu 23.03.2017 r. realizując współpracę jednostek organizacyjnych PSP z placówkami oświatowymi, na zaproszenie Pana Dyrektora Macieja Barańskiego oraz Grona Pedagogicznego Zespołu Szkół w Łebie ul. Tysiąclecia 11 w Radzie Pedagogicznej uczestniczył przedstawiciel Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej  w Lęborku bryg. Jerzy Nikitiuk.
21.03.2017 r.

List Sekretarza Stanu w MSWiA Pana Jarosława Zielińskiego


Szanowni Państwo,
w ostatnim czasie w przestrzeni publicznej pojawiały się wypowiedzi
sugerujące, że Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji odbiera
pieniądze Ochotniczym Strażom Pożarnym, nie kupuje nowych samochodów
ratowniczo-gaśniczych czy też odmawia strażakom ochotnikom prawa do noszenia
munduru. Tymczasem jest wręcz przeciwnie.

09.03.2017 r.

List Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Błaszczaka do funkcjonariuszek z okazji Dnia Kobiet

02.03..2017 r.

Mężczyzna na kominie


28 lutego 2017 roku o godz. 22:25 dyżurny operacyjny stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Lęborku przyjął zgłoszenie od osoby która wspięła się na komin technologiczny zakładu produkcyjnego, znajduje się na wysokości ok 60-70 m i odmawia zejścia z komina. 

20.02.2017 r.

Pożegnanie ze służbą oraz zdanie obowiązków Komendanta Powiatowego PSP w Lęborku


16 lutego 2017 r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lęborku odbył się uroczysty apel z okazji pożegnania ze służbą oraz zdania obowiązków Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Lęborku st. bryg. Jana Drozd.
17.02.2017 r.

List Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Błaszczaka


List Ministra Spraw Wewnetrznych i Administracji Mariusza Błaszczaka
17.02.2017 r.

Pożegnanie funkcjonariuszy odchodzących na zaopatrzenie emerytalne


W dniu 31 stycznia 2017 roku w Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej w Lęborku odbyła się uroczystość pożegnania dwóch funkcjonariuszy  którzy odeszli ze służby na zaopatrzenie emerytalne - asp. sztab. Tomasza Loroch - Zastępcy dowódcy Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej i asp. sztab. Marka Pikula - Dyżurnego operacyjnego 

13.02.2017 r.

Wystąpienie Ministra Mariusza Błaszczaka

Wystąpienie ministra Mariusza Błaszczaka w sprawie wzrostu uposażeń
funkcjonariuszy i wzrostu wynagrodzeń pracowników cywilnych służb
mundurowych podległych Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji10.02.2017 r.

Wystąpienie Wiceministra Jarosława Zielińskiego

Wystąpienie wiceministra Jarosława Zielińskiego, sekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji skierowane do strażaków i pracowników cywilnych Państwowej Straży Pożarnej..


30.01.2017 r.

Ćwiczenia doskonalące z zakresu ratownictwa lodowego

W dniach 17-19.01.2017 r. przeprowadzono ćwiczenia doskonalące z zakresu ratownictwa lodowego na terenie stawu  „Morskie Oko” przy ulicy Lipowej w Lęborku.
W ćwiczeniach praktycznych uczestniczyli strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Lęborku oraz strażacy-ochotnicy z jednostki OSP Łeba i OSP Lębork.26.01.2017 r.

Potrzebna pomoc dla strażaka, który stracił dobytek w pożarze

Minister Mariusz Błaszczak spotkał się w piątek ze st. strażakiem Mariuszem Drabem – funkcjonariuszem, którego dom i niemal cały dorobek życia spłonął w pożarze. 

W nocy, 5 stycznia 2017 r. około godziny trzeciej w gospodarstwie państwa Drabów wybuchł pożar, w którego gaszeniu brało udział 11 zastępów OSP i PSP z terenu powiatu grudziądzkiego. Dzięki szybkiej ewakuacji, nikt z rodziny st. str. Mariusza Draba nie odniósł obrażeń.
20.01.2017 r.

Wizyta duszpasterska w Starostwie Powiatowym w Lęborku

13 stycznia 2017 r. z kolędą gościł w lęborskim starostwie  Ksiądz Biskup Ordynariusz Diecezji Pelplińskiej dr Ryszard Kasyna. Ksiądz Biskup poświęcił uwagę podtrzymywaniu wzajemnych dobrych relacji międzyludzkich oraz utrzymanie postaw chrześcijańskich w obecnych burzliwych czasach związanych z sytuacją na świecie. Następnie udzielił błogosławieństwa kolędowego na cały rok 2017 rok - wszystkim mieszkańcom  powiatu lęborskiego. W kolędzie uczestniczył przedstawiciel KP PSP w Lęborku bryg. Jerzy Nikitiuk.

02.01.2017 r.

Włączenie Ochotniczej Straży Pożarnej w Łebuni do Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego

28 grudnia 2016 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lęborku odbyła się uroczystość wręczenia decyzji Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej o włączeniu z dniem 01 grudnia 2016 r. jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Łebuni gm. Cewice do Krajowego Systemu Ratoniczo - Gaśniczego. Uroczystego wręczenia decyzji dokonał Pomorski Komendanht Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku bryg. Tomasz Komoszyński. 

22.12.2016 r.

Wizyta Wicewojewody Pomorskiego w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lęborku

W dniu 14 grudnia 2016 roku Wicewojewoda Pomorski Mariusz Łuczyk złożył wizytę  w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lęborku. 13.12.2016 r.

"Czad i ogień - obudź czujność"

W związku z rozpoczęciem sezonu grzewczego ruszyła kampania profilaktyczno-edukacyjna pod hasłem „Czad i ogień. Obudź czujność” zorganizowana przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, której celem jest wzmocnienie świadomości społecznej na temat przyczyn i skutków powstawania pożarów oraz zatruć tlenkiem węgla, zostały przeprowadzony cykl spotkań z młodzieżą w wyznaczonych szkołach na terenie województwa pomorskiego.
13.12.2016 r.

"BALTECH 2016"

W dniach 30.11. – 01.12.2016 roku na terenie województwa pomorskiego odbyły się międzywojewódzkie ćwiczenia pod kryptonimem „BALTECH 2016”.
Na ćwiczenia zostały zadysponowane siły i środki z województw: pomorskiego, kujawsko– pomorskiego, podlaskiego oraz warmińsko – mazurskiego. Łącznie ćwiczyło 100 strażaków oraz 35 pojazdów ratowniczo – gaśniczych i specjalnych. Do działań zostały skierowany aplikacyjnie siły i środki z powiatu lęborskiego do wypadku szybkiej kolejki miejskiej oraz autobusu w Gdyni.

09.11.2016 r.

Tragiczny pożar w Łebie 

W dniu 07 listopada 2016 r. miejscowości Łeba doszło do pożaru mieszkanie na poddaszu budynku wielorodzinnego.  W chwili przyjazdu na miejsce zdarzenia ogień wydobywał się na zewnątrz przez okna. Lokatorzy budynku znajdowali się na zewnątrz budynku. W trakcie prowadzonych działań gaśniczych w mieszkaniu na poddaszu znaleziono ofiarę pożaru. 

04.11.2016 r.

Tragiczne zatrucie w Nowej Wsi Lęborskiej 

W dniu 4 listopada 2016 r. w miejscowości Nowa Wieś Lęborska w powiecie lęborskim doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia. Po przyjeździe  na miejsce zdarzenia nie stwierdzono procesu palenia, ale odnaleziono nieprzytomnego mężczyznę, u którego lekarz stwierdził zgon. W pomieszczeniu stwierdzono wytopioną obudowę telewizora kineskopowego, oraz ślady osmolenia sadzą w całym pomieszczeniu, urządzenia pomiarowe nie wskazały obecności tlenku węgla w pomieszczeniu. 

22.09.2016 r.

Pożar kotłowni w Żelazkowie 

W miejscowości Żelazkowo w powiecie lęborskim w dniu 20 września 2016 r. doszło do pożaru hali produkcyjnej oraz kotłowni z kotłem gazowym wraz z instalacją podgrzewania oleju. Przed przybyciem zastępów ochrony przeciwpożarowej halę produkcyjną opuściło ok. 30 osób. Do działań ratowniczo-gaśniczych zostało zadysponowane 3 zastępy z KP PSP w Lęborku oraz zastępy z OSP Łebień, Nowa Wieś Lęborska, Cewice, Redkowice, Chocielewko.
25.05.2016 r.

Obchody Dnia Patrona w Zespole Szkół im. Strażaków Polskich w Nowej Wsi Lęborskiej 

W dniu 19 maja 2016 r. w  Zespole Szkół im. Strażaków Polskich w Nowej Wsi Lęborskiej odbyły się uroczystości z okazji Dnia Patrona pod hasłem przewodnim "Strażak - Anioł współczesnego świata". Z tej okazji w szkole przygotowane została część artystyczna, którego jednym z tematów była służba i praca strażaków w trakcie działań ratowniczo-gaśniczych.


24.05.2016 r.

27 maja 2016 r.

 Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Lęborku informuje, że w dniu 27 maja  2016 r. (piątek) urząd będzie nieczynny.
 
 Jednocześnie zawiadamiamy, iż dodatkowo urząd będzie czynny 04 czerwca 2016r. (sobota)  w godzinach 7:30 - 15: 30.
16.05.2016 r.

Obchody Dnia Strażaka 2016

W dniu 11 maja 2016 r. o godzinie 12.00 w Sali Rajców Urzędu Miejskiego w Lęborku rozpoczęły się uroczystości Dnia Strażaka. Podczas powiatowych uroczystości wręczono 9 medali "Za zasługi dla Pożarnictwa" (3 Złote Medale, 5 Srebrnych Medali oraz 1 Brązowy Medal). W dalszej części uroczystości odczytano nominacje na wyższe stopnie służbowe w korpusie oficerskim oraz Zastępca Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku wręczył nominacje na wyższe stopnie w korpusie podoficerskim.

 Czytaj całość >>


27.04.2016 r.

Eliminacje Powiatowe XVIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży